TR

SEP Manager Console 11.0 Kurulum ve Konfigürasyon Part 3

Anasayfa / Yazılar / SEP Manager Console 11.0 Kurulum ve Konfigürasyon Part 3

SEP Manager Console 11.0 Kurulum ve Konfigürasyon Part 3

Bu makalemizde Symantec Endpoint Protection Manager Console 11 ‘de bulunan Monitors Pane ‘i incelemeye acağız. Monitors pane alanında Summary-Logs-Command Status ve Notifications alanlarından oluşur kısaca bize loglar sep lere uyguladığımız komutlar hakkında bilgilendirme sağlar peki nasıl inceleyelim.

Monitors, Summary Pane


Bu ekranda bulunan pane’lere bir göz atalım.

TruScan Proactive Threat Scan, Olası tehtitlere karşı proaktif taramaların durum bilgilerini monitör etmemizi sağlar.

Risk Distribution,  Zararlı yazılımların risk dağılımlarını monitör etmemizi sağlar.

New Risk, Olusan bir tehdit anında bu tehdit’ Risk durumunu tespitini ve hangi bilgisayarda bulunduğunu gösterir.

Risk Distribution by Soruce, kaynağına göre risk dağılımlarını gösteren bilgilendirme alanıdır.

Risk Distribution by Attacker, Saldırgan tarafından yapılan risk dağılımlarını gösterir.

Risk Distribution by Group,Risk dağıtım gurubu monitör etmemizi sağlar.

Summary Type,  bu alan bize monitör etme açısından kişiselleştirme sağlar bu alanda Antivirus and Truscan proactive Threat scan dışında Network Thread Protection,Compliance ve Site Status ‘larada bakmanız mümkün. 

Network Thread Protection ‘a bir bakalım


Yukarıda ki resimden de anlaşıldığı gibi monitors alanında Summary Type kullanarak farklı konularda farklı özet bilgileri izleyebilmekteyiz.

Monitors,Logs Pane


Logs alanında bulunan Log Type kısmı bizim Bilgisayarın durumunu denetleme,Uygulama ve aygıt denetimi,Bilgisayarın durumu, Ağ tehdit koruması,TruScan proaktif tehdit tarama,Risk,Tarama ve sistem de oluşan problemler ile ilgili logları gösterir aynı zamanda bizim bu logları kayıt altına almamızıda sağlar

Time range alanı kullanmak istediğiniz filtre ayarlarının zamanlamasını ayarlamamız için kullanılır.

Command Status,


Bu alan bizim Symantec Endpoint Protection Manager Console ile yönetimini gerçekleştirdiğimiz sep’lerin üzerinde uyguladığımız işlemlerin durum özetlerini gösterir örneğin Monitors pane ‘den Clients Pane geldiğimizde aşağıdaki şekilde örneğini verdiğim gibi sep yüklü bilgisayarımın üzerinde sağ tık dan run command on clients –enable auto-protect özelleğini devreye almak için komut gönderdim ve yukarıdaki örneğimde bu işlemin gerçekleştiğini görüyorum Turn Auto-Protect On işlemi %100 tamamlanmış vb.


Notifications Pane


Notifications pane ‘de SEP ile ilgili filtreleme ayarları bulunur ve bu filtreleme işlemlerini belirli zamanlarda yapılandırmanıza imkan sağlar Notification Conditions (bilgilendirme kosulları) kısmına göz attığımızda burada add butonu ile karşımıza gelen seçenekler hakkında da tarafımıza istediklerimizi içeren bir bilgilendirme yapılmasını sağlayabilir edit ile düzenleyebilir ve delete ilede yapılandırmamızı silebilriz.

Notification Conditions


Bu makalemizde Symantec Endpoint Protection Manager Console 11.0 ürününün  Monitors pane kısmını inceledik birdahaki part ‘da görüşmek üzere.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 685 10 68

Copyright © 2020 Ldap Bilgi Teknolojileri Danışmanlık ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ. | Sitede yayınlanan yazılı ve görsel meteryalin tüm hakları saklıdır.
Top